Historia

Przedsięwzięcie jest odpowiedzią na postulaty środowiska pedagogów zajmujących się nauką gry na gitarze elektrycznej, aby powstało ogólnopolskie wydarzenie adresowane wyłącznie do dzieci i młodzieży do lat 25, integrujące i kształtujące artystycznie młodych gitarzystów elektrycznych. Pomimo swojej olbrzymiej popularności, gitara elektryczna do dzisiaj nie jest ujęta w programach nauczania realizowanych w Państwowych Szkołach Muzycznych (z wyjątkiem szkolnictwa wyższego). Z tego względu, w Polsce panuje olbrzymie zróżnicowanie w jakości, metodyce i formie prowadzenia nauki gry na tym instrumencie. W odróżnieniu od instrumentalistów kształcących się na gitarach klasycznych, dla gitary elektrycznej w Polsce brak jest jednolitego systemu oceniania, czy też określonych mierników jakości pracy pedagogów.

O festiwalu

Głównym celem festiwalu jest popularyzacja gry na gitarze elektrycznej oraz wykształcenie nawyku świadomej i krytycznej percepcji sztuki wśród dzieci i młodzieży.

Festiwal jest wydarzeniem cyklicznym - odbywa się każdego roku, w dniach 1-3 maja, na rozległym terenie malowniczo położonego ośrodka AMW Rewita Mielno w Mielnie (adres: ul. Suriana 24, 76-032 Mielno). Szczegóły poniżej (Zakwaterowanie i wyżywienie)

Dzięki współpracy organizatorów ze Związkiem Miast Bałtyckich (Union of Baltic Cities - UBC), od 2018 roku festiwal ma charakter międzynarodowy - obejmuje swoim zasięgiem wszystkie kraje położone w basenie Morza Bałtyckiego (zgodnie z nazwą).

 

czeslaw zdrojewski

Dyrektor Festiwalu - Czesław Zdrojewski - pomysłodawca i inicjator powstania festiwalu. W latach 2014 – 2017 członek jury oraz wykładowca Bałtyckiego Festiwalu Gitary Elektrycznej. Posiada duże doświadczenie w prowadzeniu nauki gry na gitarze elektrycznej. Jego uczniowie odnoszą wiele sukcesów podczas różnego rodzaju konkursów i przeglądów gitarowych. Kwalifikacje: Licentiate of the London College of Music (Electric Guitar) University of West London, Electric Guitar Grade 8 in Music Teaching (London College of Music), Państwowa Szkoła Muzyczna II st.

W latach 2015 - 2017 był koordynatorem międzynarodowego projektu partnerstwa strategicznego pn. Rock Factory w ramach Programu Unii Europejskiej Erasmus+ Młodzież, w którym współpracował z Birmingham Music School z Wielkiej Brytanii. Wcześniej, w latach 2012 - 2014 uczestniczył w międzynarodowym (Holandia, Norwegia, Czechy, Turcja , Polska) projekcie muzycznym w ramach programu UE Grundtvig. Jako instruktor gitary elektrycznej od 2015 roku bierze udział w międzynarodowych warsztatach SummerBand, organizowanych we współpracy z DDMusikschule z Drezna (Niemcy).

Zakwaterowanie i wyżywienie

www.rewita.pl/mielno/

ul. Suriana 24 • 76-032 Mielno-Unieście
tel. +48 (94) 348 19 00 • gsm +48 692 484 606 • fax +48 (94) 348 19 10
tel. +48 (94) 348 18 70 • gsm +48 602 577 153
nr konta bankowego: Bank Pekao S.A. 64 1240 6292 1111 0010 3708 9400
rezerwacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bliskość morza, szerokie plaże, naturalne wydmy, bezpośredni dostęp do jeziora z własną przystanią żeglarską, czyste lasy, zdrowy klimat i kameralna atmosfera - to atuty ośrodka AMW Rewita Mielno, który położony jest na mierzei Jamneńskiej w odległości zaledwie 250 m od Morza Bałtyckiego.

Na rozległym, 9-hektarowym, zalesionym terenie ośrodka znajdują się ciekawe tereny spacerowe i rekreacyjne z siłownią zewnętrzną oraz parking strzeżony. W bezpośrednim pobliżu przebiegają dwa międzynarodowe szlaki rowerowe: R10 i Bike the Baltic. Rewita Mielno posiada bezpośredni dostęp do jeziora Jamno z własną przystanią żeglarską i wypożyczalnią sprzętu pływającego oraz sportowo-rekreacyjnego. Teren ośrodka jest ogrodzony i bezpieczny, co szczególnie cenią sobie wypoczywające tu rodziny z dziećmi.

Bałtycki Festiwal Gitary Elektrycznej

Festiwal jest imprezą cykliczną - odbywa się każdego roku, w dniach 1-3 maja, na rozległym terenie malowniczo położonego ośrodka Rewita Mielno. Docelowo festiwal będzie miał charakter międzynarodowy - ma objąć swoim zasięgiem wszystkie kraje położone w basenie Morza Bałtyckiego (zgodnie z nazwą).

Kontakt

Ośrodek Rewita Mielno

ul. Suriana 24

76-032 Mielno-Unieście

Dojazd

© 2017 Bałtycki Festiwal Gitary Elektrycznej

Projektowanie i tworzenie stron internetowych Koszalin